Meniu Închide

Politica de cookies

Pentru a-ți oferi o experiență de vizitare plăcută în site-ul nostru, folosim mici fișiere, numite cookie-uri, pe care le plasăm pe calculatorul, tableta sau telefonul tău. Fără acestea, de exemplu, site-ul te poate deranja cu ferestre de dialog cu același mesaj la fiecare vizită. Acestea sunt cookie-uri funcționale, care efectiv asigură funcționarea corectă a site-ului. Aceste cookie-uri nu pot fi respinse.

De asemenea, mai folosim cookie-uri de la Facebook și de la Google care ne permit să primim, fără a cunoaște însă identitatea ta, statistici și rapoarte cu privire la modul în care este folosit site-ul nostru, ca să-l putem îmbunătăți în așa fel încât tu să beneficiezi cât mai mult și mai ușor de facilitățile oferite. Tot de la Facebook și Google plasăm cookie-uri ca să ne putem face reclamă, în așa fel încît tu să afli despre produsele noastre.

Cookie-uri folosite de noi:

Cookie-urile noastre:

  • PHPSESSID – din site-ul nostru, expiră imediat ce ieși din site
  • cookie_notice_accepted / refused – din site-ul nostru, modulul de complianță GDPR, expiră în 30 de zile de la setarea opțiunii de acceptare sau respingere a cookie-urilor.

Cookie-uri de la Google (află mai multe aici »)

  • _gat_gtag_UA_1592851_1 – de la Google, expiră la un minut de la ultima accesare
  • _gid – de la Google, expiră în 24 de ore de la ultima accesare
  • _ga – de la Google, expiră în 24 de luni de la ultima accesare

Cookie-uri de la Facebook (află mai multe aici »)

  • _fbc – de la Facebook, expiră în 3 luni de la ultima accesare
  • _fbp – de la Facebook, expiră în 3 luni de la ultima accesare

Fără aceste cookie-uri, asociația noastră nu-și poate desfășura optim activitatea, astfel încât aceste cookie-uri nu pot fi respinse. Dacă vrei, le poți bloca cu ajutorul browserului pe care îl folosești, dar, dacă vrei să ne ajuți, te rugăm să permiți aceste cookie-uri din setările browserului tău în cazul site-ului nostru.

Atentie! Cookie-urile deja plasate raman pe calculatorul tău (nu putem sa le ștergem noi), așadar trebuie să le ștergi manual din browser dacă dorești acest lucru.

Dacă dorești, poți șterge chiar acum toate datele din cookie-urile noastre, folosind funcția de ștergere individuală a cookie-urilor, pe care o găsești în lista de opțiuni a browserului tău. Totuși, trebuie să știi că, la următoarea utilizare a site-ului, cookie-urile necesare se vor plasa din nou pe dispozitivul tău (și le vei putea șterge iar, de fiecare dată).

Ștergerea cookie-urilor

Poți șterge chiar acum toate datele din cookie-urile noastre, folosind funcția de ștergere individuală a cookie-urilor pe care o găești în lista de opțiuni a browserului tău; mai jos ai câteva linkuri către instrucțiuni în limba engleză pentru câteva browsere des folosite:

Internet Explorer

Altele:

Inserții de conținut de pe alte site-uri

Articolele din acest site pot include conținut apelat din alte site-uri (de exemplu, videouri de pe YouTube, imagini, articole etc.). În urma apelării conținutului din alte site-uri, te informăm că există posibilitatea ca acestea să colecteze date despre tine, să folosească cookie-uri, să activeze servicii de urmărire a comportamentului și analiză (de exemplu, Google Analytics, Facebook Pixel) și să îți monitorizeze interacțiunea cu conținutul respectiv, inclusiv dacă ai un cont și ești autentificat în acel site web.